Chardonnay 2013 Guy Saget #otwock #wino

Chardonnay Guy Saget 2013

pochodzenie: Francja
kolor: biały
charakter: wytrawne
pojemność: 0,75 l
zawartość alk.: 12%


Kolor jasnożółty z zielonymi refleksami. W nosie dojrzałe z szeroką gamą perfum białych owoców (brzoskwinie, mango), syropem ananasowym i świeżym masłem. Na podniebieniu wino pokazuje pełnię i głębię. Te same aromaty owocowe znów się pojawią, dopełnione odrobiną świeżości.

upodobaliśmy sobie guy aaa w @cafelokomotywa

Wino Chardonnay

Chardonnay to najsłynniejszy na świecie gatunek wina białego, a także jeden z najbardziej posadzonych na świecie. Chociaż najwyżej cenione określenia tej odmiany pochodzą z Burgundii i Kalifornii , wiele przykładów wysokiej jakości powstaje we Włoszech, Australii, Nowej Zelandii i częściach Ameryki Południowej.

Opisywanie smaków Chardonnay nie jest łatwym zadaniem. Podczas gdy wiele win Chardonnay ma wysoką aromatyczną złożoność, jest to zazwyczaj spowodowane technikami winiarskimi (szczególnie używaniem dębu), a nie ich wewnętrznymi cechami. Fermentacja malolaktyczna nadaje charakterystyczny zapach maślany. Fermentacja i / lub dojrzewanie w dębowych beczkach wnosi nutę wanilii, dymu i nut słodkich przypraw, takich jak goździk i cynamon. Rozszerzony kontakt drożdżowy w beczce nadaje herbatniki, ciastowate smaki. Ze względu na wysoki poziom zaangażowania winiarzy, Chardonnay stał się znany jako „wina winiarza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *